Türkiye Teknoloji Alanında 49’uncu Oldu

Tüm dünyadan 82 ülke baz alınarak yapılan araştırmalar gösteriyor ki, Türkiye teknolojik gelişmişlik açısından 49’uncu sıradayken, inovasyon, Ar-Ge ve patent gibi konularda listede yer alamadığı görüldü. Ülkelerin teknolojik gelişmişlik düzeylerine göre yapılan

Dünya Bankası'nın Beklentileri Değişti

Dünya Bankası Türkiye ekonomisi hakkındaki beklentileri değişti şöyle ki; Türk ekonomisi bu yıl yüzde 4,5, gelecek iki sene yüzde 4 büyümesinin beklendiğini açıkladı.

Baskil`deki yatırım kadınları mutlu etti

Elazığ'ın Baskil ilçesinde açtıkları tekstil fabrikasında çoğunluğu kadın olmak üzere 136 kişiye istihdam sağladı.

Türk iş dünyası son 12 ayda yüzde 10,1 artışla ihracat gerçekleştirdi

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTSOB) Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, Türk iş dünyasının, yatırımdan ve üretimden vazgeçmeyeceğini açıkladı.

Bileciğin kazancı "Pazaryeri Boncuğu"

Eskişehir'deki Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünce yapılan araştırmaların ardından 2014 yılında tescil edilen ve o zamandan bu yana "Pazaryeri boncuğu" olarak satılan fasulye, İstanbul başta olmak üzere yakın il ve ilçelerden büyük ilgi görüyor.

Türkiye ihracatının lideri otomotiv sektörü yüzde 8 artış gösterdi

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliğinin (OİB) mayıs verilerine göre, otomotiv sektörünün mayıs ayı ihracatı, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 8 artışla 2,8 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

Türkiye mobilya sektörü ihracatında en çok büyüyen ülke oldu

Mobilya Sanayicileri ve İş Adamları Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Başkanı Ahmet Güleç, Türkiye'nin mobilya sektöründe geçen yıl 2 milyar 750 milyon dolar ihracatla dünyada en çok büyüyen ülkelerden birisi olduğunu açıkladı.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Liman Tek Pencere Sistemini hayata geçiriyor

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yetkililerinin söylediği üzere, Türkiye’deki tüm limanların dünyanın en gelişmiş limanları arasına girebilmesi amacı doğrultusunda, yapılan tüm işlemlerin sadeleştirilerek elektronik ortamda da takip edilebilmesi için tüm çalışmalar sürdürülüyor.

Devletin sağladığı destek, ekonomiye katkı oluyor

Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Kadri Oyur, devlet desteğiyle kurulan işletmelerin hem bölgede işsizliğin azalmasını sağladığını hem de kırmızı et üretimiyle ülke ekonomisine katkı verildiğini aktardı.

Doların yükselmesi gayrimenkulu hareketlendirdi

TEMFED Başkanı Hacı Ali Taylan, konut sektöründeki KDV ve tapu harcı indiriminin 10 günde etkisini gösterdiğini bildirerek, dolarları bozdurup gayrimenkule yatırım yapıyorlar dedi.

Savunma Sanayide Otokar - Kazakistan İş Birliği

Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi Şirketi ile Kazakistan Engineering şirketi arasında Kazakistan’da zırhlı araç üretiminin yapılmasını öngören iş birliği muhtıra imzalandı.

ASELSAN'ın halka arzda fiyat aralığı

ASELSAN'ın halka arzında fiyat aralığı belli oldu

Aselsanın Kazakistan kolundan hedef satış

Kazakistan Aselsan Engineering (KAE) Genel Müdürü Tarık Ziya Kaboğlu, KAE'nin 5 yıl içinde yılda 100 milyon dolarlık satış yapan bir şirket seviyesine ulaşacağını aktardı.

Çukurcada petrol müjdesi

Çukurca'da ilk derin sondajı gerçekleştirdiklerini aktaran Albayrak, bölgenin, potansiyeli ve yer altı kaynakları itibariyle hem petrol aramaları hem de madencilik noktasında uzun zamandır konuşulan bir yer olduğunu vurguladı

Enerji ve Maden teşviğinde yatırım tutarı 959 milyonu geçti

Enerji ve madencilik sektörlerinde 45 projeye yatırım teşvik belgesi verildi. Belge alan projelerin sabit yatırım tutarı 959 milyon 664 bin 497 lira olarak hesaplandı.

Tuz gölüne Dünya bankasından kredi

Dünya Bankası İcra Direktörleri Kurulunca, Tuz Gölü Yeraltı Doğalgaz Depolama Tesisi'nin genişletme çalışmaları için ilk yedi yılı geri ödemesiz olmak üzere 22,5 yıl vadeli 600 milyon dolarlık kredi onaylandığı bildirildi.

Döviz varlıklarının tamamı Türk lirasına çevrildi

Borsa İstanbul Grubu, borsanın kısa vadeli ihtiyaçları dışında kalan döviz varlıklarının tamamının bugün itibarıyla Türk lirasına çevrildiğini açıkladı.

Bugün 16 bin 733 genç çiftçi hibe asıl listesi ilan edilecek

Genç çiftçi proje başvurularının, illerde vali veya vali yardımcısı başkanlığında kurulan "İl Proje Değerlendirme Komisyonları" tarafından sonuçlandırıldığını belirten Fakıbaba, yarından başlamak üzere 23-29 Mayıs 2018 tarihlerinde asil listelerin ilan edileceğini açıkladı.

Denizbank`ın satışında sonuç açıklandı

Emirates NBD'den yapılan açıklamada, Sberbank'ın Denizbank AŞ'deki yüzde 99,85 hissesini Emirates NBD'ye satması konusunda kesin anlaşmaya varıldığı bildirdi.

Büyükbaş Hibeleri Dağıtımına Başlandı

Bartın'da, "Genç Çiftçi Projesi" kapsamında 94 çiftçiye 564 damızlık hayvan dağıtımına başlandığı bildirildi.

İki ülkeden zeytinyağına ödül

Ayvalık zeytinyağı, Amerika ve Japonya'da düzenlenen "en iyi zeytinyağı" yarışmalarında ilk 3'e girerek, ikincilik ödülüne layık görüldü.

KOBİlere devletten koruma sağlanacak

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Hazine Müsteşarlığının alacak sigortasının KOBİ'ler arasında yaygınlaşması amacıyla devlet destekli bir model üzerinde çalıştığını anımsatarak,

Güneş tarlasından gelir beklentisi büyük

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 60 dönüm arazi üzerine kurulan güneş enerjisi santralinden (GES), yılda 2,6 milyon liralık gelir elde edilmesi bekleniyor.

YHT ile enerji tasarrufu sağlandı

Yüksek hızlı trenin, ekonomik olarak çok büyük avantajlar sağladığını anlatan Ilıcalı, Ankara-Eskişehir hattındaki yolculukların yüzde 75'inin hızlı trenle gerçekleştiğini, yüksek hızlı trenin 2009 yılında hizmete girmesiyle, otobüs ve özel araçların trafikte daha az kullanıldığını açıkladı

Ziraat Katılımdan Savunma Sanayisinine Destek

Ziraat Katılım Bankası (Ziraat Katılım), teknoloji geliştirme kabiliyetine sahip küçük ve orta ölçekli yerli savunma sanayisi firmalarıyla çeşitli modellerde ortaklıklar kuracaklarını bildirdi.

ULAK Baz İstasyonu Hizmete Girdi

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kars Kültür Merkezi'nde ilk yerli ve milli baz istasyonu ULAK'ın hizmete veriliş töreninde yaptığı konuşmada,

Sanayicilere su indirimi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), biyolojik arıtmalarda temizlenerek sanayicilerin kullanımına sunulan geri dönüşüm suyunun metreküp fiyatında yüzde 16,6 indirim yaptığını açıkladı.

Türkiye’nin fındıktaki yerini dolduracak hiçbir ülke yok

Nutella ve Kinder markalarıyla bilinen Ferrero Fındık Genel Müdürü Stefano Gagliasso, fındıkta fiyat yerine kaliteye öncelik verdiklerini bildirdi.

AVM`lere ramazan düzenlemesi

Türkiye genelinde bazı AVM'ler iftarın geç saatlerde olması dolayısıyla şimdiden, bazıları da alışveriş yoğunluğunun yaşandığı Ramazan Bayramına yakın günlerde kapanış saatlerini

Borsada Yükseliş

İstanbul BIST 100 endeksi, 453,17 puan ve yüzde 0,44 değer kazancıyla 102.611,06 puana yükseldi.

Daha fazlası için tıklayınız